Mercedes-Benz F800 Style Concept

Na początku marca 2010 roku na Geneva Motor Show Mercedes przedstawił prototyp o nazwie F800 Style Concept – limuzyny klasy wyższej, mającej być pokazem najnowszych technologii i trendów w zakresie napędów alternatywnych.

W zaprezentowanym modelu zaplanowano dwa rodzaje napędu: hybrydowy typu Plug-In oraz elektryczny zasilany ogniwami wodorowymi.

Napęd hybrydowy składa się z silnika spalinowego V6 o mocy 220kW z bezpośrednim wtryskiem paliwa, modułu hybrydowego o mocy 80kW i akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 10kWh, które można doładowywać z zewnętrznego źródła zasilania. W rezultacie auto ma zapewniać iście sportowe osiągi przy zużyciu paliwa na poziomie 2,9 litra / 100km: przyspieszenie od 0 do 100km/h w ok. 4,7 sek. i prędkość maksymalna ok 250km/h.

Druga wersja napędu opiera się na zastosowaniu silnika elekrycznego o mocy 100kW, który zasila energia powstała w ogniwach wodorowych – w nich powstaje energia elektryczna w wyniku procesu łączenia się wodoru z tlenem. Efektem tej reakcji jest para wodna – i są to jedyne ‚spaliny’, jakie wydostają się przez układ wydechowy.

Prototyp ten został zaprezentowany z okazji 10-lecia wybudowania nowego centrum Mercedesa (Mercedes Welt) w Berlinie przy Salzufer 1 – miejsca należącego do firmy od wielu lat.

Zapraszam do obejrzenia szczegółowych zdjęć!

Komentarzy: 1

  1. gość Cze 26, 2012 o 22:26

    Na jedynej polskiej giełdzie samochodowej poświęconej samochodom elektrycznym i hybrydowym […] znalazłem ofertę Mercedes-Benz ML450 Hybrid. Mój przyjaciel jeździ taki i serdecznie polecam. Teraz mam tylko nadzieję, że Polscy i nie tylko dealerzy Mercedesa zaczną tam umieszczać swoje hybrydy i elektryki bo to pomoże rozpowszechnić w naszym kraju ekosamochody.Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.