Alfa Romeo Giulietta ArtCar

Przejdź szybko do:

// galerii zdjęć

Alfa Romeo Giulietta to zdecydowanie jeden z ładniejszych aut dostępnych na rynku. My spotkaliśmy dość niecodzienną jej odmianę.

ArtCar jest odbywającym się od lat 60-tych ruchem, mającym na celu świadome stworzenie dzieła sztuki na kołach, czyli auta o niecodziennym wyglądzie. Chodzi tutaj raczej o artystyczne przyozdobienie istniejącego modelu, niż projektowanie samochodu od nowa. W ruchu tym wzięło już udział wielu znanych artystów. Przygotowywali oni swój Design dla znanych marek samochodowych czy też na specjalne okazje.

W roku 2011 firma AVIS, zajmująca się wynajmem samochodów, postanowiła wziąć udział w powyższym ruchu i ubrać Alfę Romeo Giullietta w niecodzienną szatę. Ostatecznie powstały trzy wersje ArtCar-u: dwie zaprojektowane przez dwóch artystów i designerów: Si Scott und McBess. Pierwsze dzieło można podziwiać w Wielkiej Brytanii, drugie we Francji.

Dodatkowo powstała trzecia kreacja ArtCar-u. Firma AVIS postanowiła umożliwić młodemu artyście stworzenia własnej interpretacji ArtCar-u, którym dodatkowo każdy mógłby się przejechać. W ten właśnie sposób powstał przezentowany dzisiaj na łamach auto-fascynacji wyjątkowy model. Autorka konceptu, młoda artystka, urodzona w 1985 roku w Londynie, mieszka dziś w Niemczech (Trier). Andrea-Victoria Halbroth alias „Dea Vectorink”, tworzy między innymi grafikę, nawiązującą stylem do rockowych lat 60-tych. Zaprojektowana przez nią nowa szata dla Alfy Romeo Giulietta została zrealizowana w rzeczywistości i za pomocą nadrukowanych folii naniesiona na karoserię Alfy. Tak przygotowanym autem ma szansę przejechać się każdy, kto weźmie udział w konkursie firmy AVIS (konkurs zorganizowany w Niemczech, gdzie niniejsze auto przemieszcza się po drogach).

Z początku nasza reakcja na to auto była dość sceptyczna. Pierwsze wrażenie, iż jest to auto, które pasuje raczej tylko dla kobiety, zmienia się jednak po bliższym jego obejrzeniu. Alfa przypomina rzeczywiście bardziej dzieło sztuki, niż tylko kolejny, zabawnie obklejony samochód. Efekt końcowy jest taki, że niemal co druga osoba obraca się za przejeżdżającą właśnie ulicami Giuliettą, co niektóre osoby sięgają po telefony komórkowe i aparaty fotograficzne, aby zrobić zdjęcie czy nakręcić film. Szczególnie teraz, kiedy ulice są wyjątkowo szaro-bure i brudne, Alfa ta rzuca się radośnie w oczy i jeszcze bardziej wyróżnia się spośród szarej masy innych aut.

Prezentowany tu ArtCar z pewnością nie trafi w gusta każdego z Was, jest jednak czymś ciekawym i z pewnością wartym obejrzenia poniższej galerii zdjęć, do czego serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć.

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.