Auta filmowe – wystawa specjalna na targach motoryzacyjnych Lipsk / Leipzig 2009

W dniach 28.03 – 5.04.2009 odbyły się w Lipsku (Niemcy) coroczne targi motoryzacyjne. Od kilku lat wystawa ta nabiera coraz bardziej rangi imprezy motoryzacyjnej z prawdziwego zdarzenia, a niżeli zwykłych targów motoryzacyjnych. Z roku na rok stoiska wystawowe prezentują się z coraz większą pompą, a na odwiedzających czeka więcej atrakcji. W ten sposób Lipsk stara się konkurować nieco z Frankfurtem nad Menem i trzeba przyznać, udaje się to coraz bardziej.

W roku 2009 w ramach imprezy można było odwiedzić wystawę znanych aut filmowych. I tak z bliska można było podziwiać np. auta Jamesa Bonda czy bohatera lat 80-tych  – Night Rider-a. Większość aut to egzemplarze oryginalne, używane na planie filmowym.

Wystawa o dość sporej powierzchni przyciągnęła sporą ilość odwiedzających. I nic w tym dziwnego – była niewątpliwą atrakcją targów motoryzacyjnych w Lipsku.

W roku 2010 w dniach 10-18 kwietnia odbędą się w Lipsku kolejne targi motoryzacyjne – już po raz 20-sty. I tym razem, poza tradycyjną prezentacją wszelakich aut różnych producentów, ma mieć miejsce specjalna wystawa – tym razem do obejrzenia będzie około 30 niespotykacych modeli z różnych dziedzin: oldtimery, youngtimery, prototypy, auta sportowe, auta legendarne i inne.

Tym czasem zapraszam do relacji zdjęciowej z poprzedniej wystawy samochodów filmowych!

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.