Hamburg Berlin Klassik 2010 – rajd klasycznych samochodów

W dniach 29-31 lipca 2010 odbyła się trzecia edycja rajdu Hamburg Berlin Klassik. Trasa liczyła w sumie około 600 kilometrów, prowadząc przez malownicze drogi regionalne. W rajdzie wzięło udział ok 180 aut, prowadzonych przez znane osoby (głównie w Niemczech) oraz przez prywatnych miłośników aut. W rajdzie mógł wziąć udział każdy, kto posiada auto w odpowiedniej klasie wiekowej (w odpowiednim, oryginalnym stanie) i kto wpłacił wpisowe 990 Euro (za kierowcę i pilota). Ilość ekip startujących była jednak ograniczona do 180.

Przewidziano 2 klasy wiekowe aut, startujących w rajdzie:

  • Oldtimery do 1970 roku
  • Youngtimery do 1990 roku

Paleta aut startujących była bardzo szeroka – od wyprodukowanego w 1907 roku Renault Grand Prix, poprzez różne znane klasyki ze stajni Porsche czy Mercedesa po mało znane i bardzo rzadkie modele, takie jak Glas V8, Porsche Beutler 696 Spezial Coupe, Volkswagen Rometsch Beeskow Coupe czy bardzo rzadki Hispano-Suiza H6.Pojawiły się marki z Niemiec, Anglii, USA, Włoch, Francji, Japonii i innych państw, nawet z byłego bloku wschodniego, jak Niemiecka Republika Demokratyczna czy Czechosłowacja.

Wśród ekip startujących były również znane osobowości (więkoszość z nich znanych lokalnie w Niemczech). Nie zabrakło kierowców rajdowych takich  jak Bernd Schneider, Jochen Mass czy jadący swoim oryginalnym rajdowym Austinem Cooper 1275 S Rauno Aaltonen.

Finał imprezy miał miejsce 31 lipca w Berlinie przy Potsdamer Platz. Ekipy startujące zostały uroczyście przywitane przez prowadzącego komentatora, znającego chyba wszystkie szczegóły dotyczące startujących aut oraz przez licznie przybyłych berlińczyków i turystów.

Relację foto z finału imprezy oraz nazwy większości aut startujących w rajdzie znajdziecie poniżej. Zapraszam! (klliknij w foto, by przejść do foto galerii)

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.