Prototypy Citroena – Survolt, Revolte, GT Concept – Citroen Creative Tour Berlin (Video)

Przejdź do:

// galerii zdjęć

// relacji video

Z okazji imprezy Citroen Creative Tour, zorganizowanej w trzech miastach na świecie (Paryż, Moskwa i Berlin) w miniony weekend (17-19 czerwca), miałem okazję podziwiać trzy prototypy Citroena.

Survolt to koncepcja auta sportowego przyszłości. Odważna stylistyka w połączeniu ze sportowymi właściwościami zawieszenia i napędem elektrycznym mają wyznaczać kierunek, jakim koncern ma zmierzać w niedalekiej przyszłości. Służący bardziej jako platforma do testów i egzeplarz pokazowy, model ten jednak udowodnił już na torze wyścigowym, że auto z takim napędem doskonale nadaje się do jazdy z dużymi prędkościami i że zasilanie prądem nie oznacza wypranie samochodu z emocji.

REVOLTe to concept car stylizowany na legendarny model 2CV. Dość odważna, a jednocześnie naładowana emocjami i smaczkami stylistycznymi sylwetka auta z pewnością pokazuje nam, jak mniej więcej wyglądać będzie zapowiadany już od dawna przez Citroena następca legendarnej „kaczki”. Czy auto będzie podobnie jak concept napędzane prądem, pozostaje jeszcze wielką niewiadomą.

GT Concept to samochód, który tak naprawdę nie istnieje. Przynajmniej nie w rzeczywistości. A może jednak? Ten stworzony na początku na potrzeby świata wirtualnego model miał swoją premierę w popularnej grze komputerowej Gran Turismo i tak naprawdę nikt nigdy nie miał zamiaru stworzyć tego auta naprawdę. Witrualna wersja spotkała się jednak z takim oddźwiękiem, że firma postanowiła – w celach prestiżowych – zbudować prototyp, który praktycznie wygląda jak wyjęty z komputera. Bardzo emocjonujący design i wyjątkowa historia powstania modelu sprawiają, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego auta. I tak też było na wystawie Citroen Creative Tour w Berlinie – auto zaparkowane na ulicy, otoczone przez ochroniarzy wzbudzało totalne poruszenie wsród przechodniów i – co gorsze – przejeżdżających kierowców, co niejednokrotnie sprawiało zagrożenie ruchu. Ale efekt był wspaniały!

Zapraszam do galerii zdjęć i relacji video!

[youtubewd]ZyazqF2F77k[/youtubewd]

 

Galeria zdjęć.


Relacja video:

Komentarzy: 1

  1. Fanka Auto-Fascynacji Cze 19, 2011 o 18:31

    Citroen „zmontowal” trzy niesamowite auta. Kazdy z nich wzbudza emocje…Niezle fotki 🙂Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.