Smart Urban Stage w Berlinie

Dla wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami Smart przygotował serię pokazów elektrycznej wersji Smarta Fortwo. Smart ForTwo Electric Drive – tak brzmi jego pełna nazwa. Narazie jest to jego przedprodukcyjna wersja, ale  wszystko wskazuje na to, że Smart rozważa poważnie wprowadzenie go w praktycznie niezmienionej wersji na rynek.

W celu zaprezentowania auta szerszej rzeszy publiczności, w dniach 8.05 do 13.06.2010 odbywają się w Berlinie jazdy próbne. Udział w nich może wziąć każdy, kto zarezerwuje sobie uprzednio termin. W związku z tym przedsięwzięciem, Smart zbudował tymczasowo nowoczesny park motoryzacyjny, gdzie oprócz centrum informacji, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej o samochodzie, znajdują się oczywiście auta do testów oraz szereg stacji z prądem, do których podłączane są Smarty. Oprócz tego w miejscu tym odbywają się różne prezentacje, koncerty i inne imprezy, mające na celu zwrócenie uwagi na nową technologię i dążenia Smarta w kierunku jej okiełznania.

Smart ForTwo Electric Drive jest napędzany oczywiście wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego o mocy maksymalnej 30 kW (41 KM). W normalnym użytkowaniu jednak moc obniżana jest do około 20 kW  (27 KM) w celu oszczędności energii. Auto rozpędza się do 60km/h w ciągu 6,5 sekundy i osiąga maksymalnie 100km/h (prędkość ograniczona ze względu na oszczędność energii). Zasięg na jednym ładowaniu baterii wynosi – według Smarta – około 135 kilometrów. W pierwszych przeprowadzonych testach praktyczny zasięg nie przekraczał jednak 100 kilometrów.

Już niebawem zamieszczę moje wrażenia z jazd testowych Smartem ED. Tymczasem wszystkich zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę Smart Urban Stage. Na stronie tej można między innymi umówić się na jazdę próbną.

Jak wygląda zbudowana przez Smarta scena ze Smartami ED możecie zobaczyć w poniższej galerii zdjęć.

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.